Papierkologia przy ubieganiu się o posadę

Thursday, May 10, 2018

Aktualnie starając się o etat na obojętnie jakim stanowisku minimalnym warunkiem przy zgłaszaniu swej oferty jest złożenie możliwemu chlebodawcy tzw. CV (życiorysu), a także druku nieco tylko mniej istotnego (ale jednocześnie chętnie widzianego przez potencjalnych chlebodawców) jakim jest list motywacyjny.

Sporządzenie obu z tych pism nie jest aż tak bardzo skomplikowanym zajęciem ponieważ skończyły się już czasy gdy należało mozolnie sporządzać je manualnie – teraz z podpowiedzią przybywa komputer ale nade wszystko pomocny jest Internet. Korzystając z wyszukiwarki da się niemalże błyskawicznie wytrzasnąć np. gotowe wzory CV, które po wydrukowaniu pozostanie ledwie zapełnić składając na końcu odręczny podpis. W popularnych wyszukiwarkach można ponadto z powodzeniem wprowadzić np. frazę list motywacyjny by dostać ciąg wyników z odnośnikami do setek stron internetowych oferujących dostęp do gotowych przykładów takiego rodzaju pism.

Tymczasem Internet to ewidentnie kolosalne udogodnienie dla jakichkolwiek ludzi będących na etapie poszukiwania roboty, albowiem nie dość, że może ułatwić jej znalezienie to również udostępni nam szablony koniecznych kwestionariuszy gotowych do wykorzystania. Jak więc jest widoczne jest to rozwikłanie niesamowicie szybkie oraz co najważniejsze nader funkcjonalne.

  • Posted by Jack at 10:17:19 in Inne