Brodaty czy ogolony?

Tuesday, April 4, 2017

Jednym z oczywistych atrybutów mężczyzn jest dość bujne owłosienie, które jest znacznie obfitsze niż u kobiet, a już zdecydowanie na twarzy. Dawniej mężczyźni powszechnie nosili brodę, potem przyszła moda na bardziej gładkie twarze choć w kwestii zarostu na twarzy moda potrafi się często zmieniać. Kiedyś modne były bokobrody albo wąsy, dziś coraz częściej widujemy znowu całkiem zarośniętych facetów co ma związek z modą na drwala, choć wielu ludzi uważa taką modę jedynie za hipsterskie pozerstwo.

golenie.jpg

Większość mężczyzn jednak usuwa zarost goląc się codziennie choć niektórzy z nas mają dość wrażliwą cerę i golą się co parę dni. Podobno kobiety lubią kilkudniowy zarost ale nie zawsze wynika on ze stylu życia czy z lenistwa, czasami jest to właśnie kwestia tego, że zbyt częste golenie podrażnia skórę i powoduje powstawanie wysypek i krostek.

Golić można się na różne sposoby, tradycyjnie i nowocześnie. Chyba już tylko najbardziej hardkorowi faceci golą się z użyciem brzytwy. Jest to podobno bardzo skuteczne ale i niebezpieczne w niewprawnej dłoni. Dość łatwo zrobić sobie krzywdę. Jeszcze paręnaście lat temu w powszechnym użyciu były wielorazowe maszynki do golenia na zwykłe żyletki, obecnie coraz trudniej takie dostać. Są one jednak bardzo skuteczne na kilkudniowy zarost, który łatwo blokuje maszynkę jednorazową. Jednorazowe maszynki do golenia to dziś standard, w zasadzie do tej kategorii można podciągnąć także maszynki z wymiennymi ostrzami. Pojawiły się one u nas stosunkowo niedawno i zdobyły sobie spore uznanie wśród mężczyzn. Można się także golić z pomocą elektrycznej maszynki do golenia, która jest fajnym gadżetem, niestety nie tanim.

Do golenia potrzebne są także pewne kosmetyki, które ułatwiają to zadanie. Najczęściej wykorzystujemy pianki i żele w puszce. Dużo rzadziej dziś spotykanym sposobem na golenie jest tradycyjny krem do golenia w tubce, który rozprowadza się na twarzy specjalnym pędzlem.

Golenie się bywa uciążliwym obowiązkiem, lecz są takie zawody w których nie wypada chodzić do pracy nieogolonym. Robimy to także dla kobiet, aby się im przypodobać i nie drażnić ich delikatnej skóry naszym twardym zarostem.

  • Posted by Jack at 11:06:48 in Inne